Wczytuję dane...
Model: 5870
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: SMALL FOOT

Warcaby dla dzieci - Baranek marki SMALL FOOT to ciekawa odmiana znanej i lubianej od wielu lat gry planszowej warcaby, w której główną rolę grają postacie z bajki Baranek Shaun. Nasz sklep Maludas.pl posiada w ofercie Warcaby dla dzieci Baranek, którego cena jest konkurencyjna!
Warcaby to gra strategiczna, doskonale szlifująca umiejętności dzieci w analizowaniu taktyki i planowaniu kilku ruchów na przód, jednocześnie nie posiadając zbyt złożonych zasad. Gra warcaby świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych spotkań lub podczas zabawy z rówieśnikami w przedszkolu. 

 


Zasady gry Warcaby Baranek:
Na planszy imitującej łąkę 8x8 (zielone i brązowe pola) do gry stają dwie postacie: Baranek Shaun i Świnka. Każdy z dwóch graczy wybiera sobie postać i ustawia 12 pionków z jej wizerunkiem naprzemiennie na brązowych polach. Celem gry jest zbicie wszystkich pionków (lub damek) przeciwnika, bądź zablokowanie mu ruchu w taki sposób, że dalsza gra jest niemożliwa.

 

Piony mogą poruszać się o jedno pole do przodu lub w tył po przekątnej (na ukos), zaś bicie następuje po przeskoczeniu przez pionka przeciwnika, tylko jeśli jest tam wolne pole. Zbite piony są usuwane z planszy, po wykonaniu ruchu. Jeden pion, w jednym ruchu może zbić kilka pionów przeciwnika, poruszając się zarówno w przód, jak i w tył. Wykonanie bicia jest obowiązkowe. Jeśli pion jednego z graczy dojdzie do końca planszy, staje się damką.

 


Warunek - jeśli pion dojdzie do końca planszy w wyniku bicia, lecz dalsze bicie jest możliwe, musi zrezygnować ze zmiany na damkę i wykonać ruch (do tyłu) zbijając przeciwnika. Po przemianie w damkę kolej ruchu przypada przeciwnikowi. 

 

Damka porusza się o dowolną liczbę wolnych pól, po przekątnej, na całej długości planszy. Bicie damką jest możliwe z dowolnej odległości po linii przekątnej i następuje przez przeskoczenie pionu lub damki przeciwnika, stając na przynajmniej jednym wolnym polu tuż za nim. Damka może tym samym kontynuować bicie na tej samej lub prostopadłej linii.
Gra kończy się w momencie zbicia wszystkich pionków na planszy bądź uniemożliwienie ruchu przeciwnikowi przez jednego z graczy, lub doprowadzenie do remisu (każdy z graczy wykona po 15 ruchów damkami bez zmniejszania liczby pionów pozostających na planszy).
Jeśli chcesz dbać o rozwój umysłowy swojego dziecka, kup koniecznie grę Warcaby dla dzieci - baranek, gra strategiczna!

 

Wymiary: około 26 x 26 x 0,5 cm
Materiał: drewno
Waga: 0,48 kg
Wiek: od 5 roku życia
Polecamy