Wczytuję dane...
Model: 3453
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4020972034533
Wysyłka od: 12.00 PLN
Producent: Small Foot

Cztery razy więcej zabawy w tej samej cenie? Sklep Maludas już teraz daje Ci tą wyjątkową możliwość! Kup SMALL FOOT Zestaw Gier 4w1 szachy, warcaby, kości i tryktrak, a Twój wolny czas będzie zapełniony na bardzo długo!

SZACHY

Wygraj swoją wojnę już dziś! Twoim zadaniem będzie wzięcie w niewolę Króla przeciwnika poprzez postawienie go w sytuacji "szach", czyli zagrożenie mu zbiciem przez inną figurę. W sytuacji, gdy nasz Król nie ma możliwości wyjścia z takiej opresji, np. poprzez zbicie grożącej królowi figury, przesunięcia go na pole wolne od zagrożenia, czy też osłonięcia go przez nasz inny pionek, Król zostaje postawiony w pozycji zwanej "matem". W takich okolicznościach gra jest skończona, a zawodnik którego Król został unieruchomiony przegrywa partię.  Do dyspozycji masz armię złożoną z 16 figur, którą podejmiesz walkę na 64 polach. Musisz zapamiętać zaledwie kilka zasad, takich jak to jak poruszają się dane figury. Każdy Twój ruch będzie musiał Cię jednak zbliżyć do pokonania przeciwnika. Jednocześnie uważaj! On także czai się na Twojego Króla. Wypróbuj różne taktyki gry, każda kolejna rozgrywka będzie inna od poprzedniej. Szachy są grą potrafiącą wciągnąć każdego.

WARCABY

Ubogi krewny szachów? Być może, ale nie mniej wciągający! Tym razem, na tej samej planszy, Twoim zadaniem będzie zbicie wszystkich, dwunastu, pionków przeciwnika poprzez przeskoczenie na dalsze pole piona przeciwnika, pionkiem własnym stojącym na polu graniczący z polem bitego pionka. Będzie łatwiej, gdyż każdy pionek porusza się jednakowo - o jedno pole. Jeszcze ułatwisz sobie zadanie, przechodząc tuż pod nos przeciwnika, gdyż jeśli Twój pionek osiągnie przeciwną krawędź (tę z której ruszały sie pionki naszego oponenta), staje się damką i ma dużo większą swobodę poruszania się - damka nie porusza się wyłącznie o jedno pole, a może w prostej linii przeciąć całą planszę! Dodatkowo, gdy okazuje się, że mamy mozliwośc przeskoczenia więcej niż jednego pionka (na zasadzie pole z pionkiem przeciwnika graniczące z naszym pionkiem => puste pole => pole z kolejny pionkiem przeciwnika => puste pole) mamy szansę w jednym ruchu pozbawić przeciwnika 2 lub więcej pionków. Gra dla całych rodzin, wciągnie wszystkich na długie godziny!

KOŚCI

Bardzo popularna (zwłaszcza wśród marynarzy) gra dla 2-4 osób. Polega na rzucaniu sześciennymi kostkami, tak aby zdobywać określone układy cyfr. Brzmi prosto, jednak tu także będziesz potrzebować odpowiedniej taktyki, dzięki której pokonasz przeciwników. Znakomita gra na imprezy, wciągnie zarówno młodszych jak i dojrzalszych znajomych! Istnieje wiele wariantów gry w kości ze skomplikowanymi zasadami, jednak naszym maluchom na początek lepiej grę uprościć: w pierwszej kolejności gracze wykonują jeden rzut kostką i ten który wyrzuci największą liczbę oczek, rozpoczyna grę. Zawodnicy tworzą tabelkę z imionami i iloscią rund i po każdej skończonej rundzie zapisują swój wynik. Dla młodszych graczy lepiej zorganizować grę z wyrzucaniem tylko jedną kością, dla starszych lepiej zwiększyć ich liczbę. Rzecz jasna wygrywa ten, kto po ostatniej rundzie ma najwyższy wynik.

TRYKTRAK

Legendarna azjatycka rozgrywka pomiędzy dwoma osobami!  Każdy z graczy dysponuje 15 pionami w odrębnych kolorach, które przesuwa po planszy, składającej się z 24 pól (trójkątów), nazywanych liniami, zgodnie z liczbą oczek wyrzuconych na dwóch kostkach. Celem gry jest zdjęcie wszystkich swoich pionów z planszy. Wygrywa gracz, który uczyni to pierwszy. Po drodze czeka Cię jednak sporo niespodzianek i zwrotów akcji. Nie obędzie się bez myślenia i opracowania swojej taktyki.

Wymiary: 329 x 29 x 2 cm

Materiał: drewno

Waga: 0,49 kg

Wiek: od 6 roku życia

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...