Wczytuję dane...
Prezent dla 3 latki i 3 latka

Jednym z trudniejszych momentów dla rodziny czy znajomych jest wybór prezentu dla dziecka. Gdy nie przebywa się z pociechą na co dzień, nie zawsze ma się na tyle dużą wiedzę na temat zainteresowań dziecka, żeby kupić trafiony prezent. Zawsze o pomoc można zapytać rodzica pociechy, jednak wiele osób chce tego uniknąć w celu uczynienia niespodzianki zarówno dziecku, jak i jego opiekunowi. Jakie zabawki dla 3 latka warto wybrać, aby dziecko było zadowolone?

Zabawki dla 3 latka - dziewczynki i chłopcy

Dzieci w wieku trzech lat przechodzą etap, w którym rozwijają się bardzo mocno. Nie jest to tylko kwestia fizyczna, ale także bardzo mocno ewoluują wszelkiego rodzaju umiejętności. Dzieci stają się wtedy zdecydowanie bardziej aktywne, rozwijając tym samym różnorodne aspekty swojej osoby. Od motoryki, po poczucie rytmu, jak i aspekty związane z towarzystwem innych dzieci. Prezent dla 3 latki powinien więc pomóc w rozwoju tych aspektów malucha, a przede wszystkim umożliwiać samodzielną zabawę, podczas której dziecko odnajdzie to co je interesuje najbardziej.

Zabawki kreatywne Zabawki rozwojowe Zabawki zręcznościowe Zabawki ogrodowe Puzzle
>> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat
>> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat
>> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat
>> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat
>> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat
>> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat

Prezent dla 3latka chłopca - czy samochodziki to najlepsza opcja?

Chłopcy w tym wieku mogą interesować się różnymi zabawkami. Szczególnie że ten okres budzi także ciekawość u najmłodszych. Na pewno bezpiecznym wyborem będą wszelkiego rodzaju kolorowe klocki czy zabawki zręcznościowe. Poprawią one motorykę dziecka, co na pewno będzie miało pozytywne odzwierciedlenie w przyszłości.

Prezent dla dziewczynki 3 lata

Oczywiście w tej sytuacji można posłużyć się stereotypowym wyborem i kupić standardowe zabawki dla 3-letniej dziewczynki, czyli lalkę. Nie ma jednak pewności, że dziecko lubi bawić się lalkami, może wolałoby samochodzik? Jeśli jednak ta 3 latka to wielbicielka lalek - z pewnością ma już ich sporo. Kolorowe puzzle o dużych elementach będą ciekawym wyborem, który pozwoli rozwijać skupienie dziecka na dany zajęciu.
Prezent dla 3 latka - co wybrać, aby dziecko było zadowolone?

Możliwości względem kupna prezentu dla 3 latka jest bardzo wiele. Trzeba zastanowić się, czy chcemy kupić zabawki kreatywne, takie, które pozwolą maluchowi wczuć się w jakąś rolę, łączyć elementy czy zaangażować w zabawę rodzica. Dobrym pomysłem może się okazać walizka mechanika czy zestaw przedmiotów kuchennych bądź mini kuchnia. Pozwoli to też pobawić się maluchowi w np. weterynarza, gdy postawimy na taką zabawkę. Innym wariantem są drewniane zabawki, które rozwiną dziecko w tym wieku. Można postawić na podstawowe kształty, matematyczne podziałki z kolorami bądź kolorowe książeczki z podstawowymi słowami po angielsku, które rozwija słownictwo dziecka już od najmłodszych lat. Doskonałym pomysłem będą także zabawki zręcznościowe, które kuszą kolorami, kształtami i różnorodnymi konstrukcjami. Jeśli jest to prezent na dzień dziecka, czy maluch ma urodziny w okresie letnim, warto wybrać zabawki ogrodowe, jeśli będzie możliwość zabawy nimi. Podstawowe puzzle także stanowią bezpieczną opcję na prezent dla 3-letniej dziewczynki czy chłopca.

Jeśli szukasz odpowiednich zabawek, przejrzyj naszą bogatą ofertę, z pewnością coś Ci się spodoba.