Wczytuję dane...
Prezent dla 11 latki i 11 latka

Wzajemne obdarowywanie się prezentami to bardzo ważny element relacji. Jest to szczególnie ważne dla dzieci – nie bez powodu w słowniku funkcjonuje wyrażenie “cieszyć się jak dziecko”. Ofiarując podarek bliskiej osobie oczekujemy przecież podobnej reakcji. Niekiedy jednak zdarza się, że brakuje nam pomysłów, zwłaszcza w przypadku najmłodszych, jako że nie każdy dorosły jest na bieżąco z nowinkami w świecie zabawek, gier i tym podobnych. Co na prezent dla 11-latka? Podpowiadamy!

Ciekawy pomysł na prezent dla 11-latka

Aby 11-latek rzeczywiście cieszył się z podarku “jak dziecko”, powinien on być dostosowany do jego wieku, zainteresowań i być po prostu zaskoczeniem. Warto uwzględnić także charakter dziecka oraz to, jak najczęściej się bawi i co lubi robić w wolnym czasie.

Odpowiednie prezenty dla 11-latka to oczywiście wszelkie zabawki – można zadbać tutaj o to, by pełniły nie tylko funkcję rozrywkową, ale również edukacyjną. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w tym wieku chętnie bawią się bardziej złożonymi klockami, układają puzzle czy grają w gry planszowe. Planszówki to świetny prezent dla 11-latka na urodziny – szeroki wybór zmniejsza ryzyko, że podarunek będzie powtarzalny. Dzięki nim nastolatkowie mogą ciekawie spędzać czas w gronie znajomych, jednocześnie rozwijając wiele swoich zdolności.

Zabawki kreatywne Zabawki rozwojowe Zabawki zręcznościowe Zabawki ogrodowe Puzzle
>> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat
>> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat
>> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat
>> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat
>> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat
>> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat

Dziewczynki niekiedy mają jednak odmienne upodobania niż chłopcy. Choć nie jest to regułą, duża część dziewczyn lubi spędzać swój czas na pracach manualnych. Z tego względu udany prezent dla 11-latki to przykładowo wszelkie masy plastyczne oraz inne materiały do kreatywnej pracy.

Niebanalne prezenty na święta dla 11-latka

Zazwyczaj z okazji świąt celuje się w bardziej wyszukane i większe podarunki. Co na prezent dla 11-latki/latka?

Prezent dla 11-latki lub 11-latka, które na pewno wywołają szeroki uśmiech na jego twarzy to na przykład hulajnogi czy skoczki pogo, a także instrumenty muzyczne. Są to prezenty, które będą służyć przez cały lub większą część roku i mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka, a jednocześnie dają zazwyczaj ogromną radość.

Ciekawe prezenty na święta dla 11-latka to także nietuzinkowe dekoracje do pokoju, dzięki którym może on lepiej wyrazić siebie w swojej osobistej przestrzeni.

Prezent dla 11-latka na urodziny – postaw na oryginalność

Urodziny to jeden z tych dni w roku, na który każde dziecko czeka najbardziej. Z tego względu warto, by prezent, którym zamierzamy je obdarować był przemyślany.

Wiele osób zastanawia się, co kupić 11-latce na urodziny (bądź 11-latkowi). Dobrze, by było to coś nowego, coś, o czym zazwyczaj marzą dzieci w tym wieku. Doskonałym pomysłem na prezent dla 11-latka na urodziny będzie na przykład latawiec. Jeżeli natomiast możemy sobie pozwolić na wydatek większego rzędu, w roli prezentu na pewno sprawdzi się, chociażby quad. Jest to jednocześnie rzecz, z której dziecko nie wyrośnie przez długi czas.

Udany prezent dla 11 latki na urodziny (lub 11-latka) znajdziesz z pewnością w asortymencie naszego sklepu!