Wczytuję dane...
Model: 2851
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4020972028518
Wysyłka od: 12.00 PLN
Producent: Small Foot

Duże bierki drewniane MIKADO przypominają europejskie bierki klasyczne. Słowo "Mikado" (znane dzieciom także z popularnej książeczki "Puc, Bursztyn i goście") oznacza cesarza Japonii. Zasady tej nawiązującej do tradycyjnej kultury japońskiej gry zręcznościowej są jednak nieco odmienne, niż zasady bierek. Każdemu kolorowi bierki przypisana jest inna punktacja, najwyżej punktowane są te bierki, które występują najrzadziej. Bierkom przypisane są tradycyjne nazwy: Mikado ("cesarz"), Mandarin ("mandaryn", urzędnik dworski), Bonzen lub Bouzu ("bonza", japoński dostojnik), Samurai ("samuraj", japoński rycerz) i Kuli (robotnik). Kup duże bierki drewniane MIKADO - wprowadzisz w ten sposób swoje dziecko w tajemniczy świat dalekiej Japonii!

Duże bierki dla dzieci (bierki XXL) to zabawka bezpieczna, którą pod nadzorem rodziców bawić mogą się także młodsze dzieci (już od 4 roku życia). Cechują się eleganckim designem - nawiązują przecież do prostych form starożytnej sztuki japońskiej, kojarząc się nam z pięknymi drzewkami bonsai czy też z origami, sztuką składania papieru. Podobnie jak bonsai czy origami, duże bierki drewniane wyrabiają w dzieciach nie tylko zręczność, ale też poczucie estetyki. Duże bierki dla dzieci cechują się w swoim wzornictwie pewną "topornością", "dzikością" typową dla sztuki bonsai - łączy się ona jednak zawsze z wyrafinowaniem i elegancją. Koncentracja, cierpliwość i zręczność to cechy prawdziwego samuraja! Nasze bierki XXL wyrabiają w dziecku te cechy charakteru już od najmłodszych lat. Bierki XXL zachęcą do zabawy nie tylko starsze dzieci, ale także maluchów, jak każda zabawka dobra dla malucha są przecież proste i kolorowe.

Zasady:

W pierwszej kolejności należy rozsypać wiązkę bierek, by patyczki się ze sobą stykały najbardziej jak to możliwe (w zasadzie od tego zależy poziom trudności każdej nowej partii gry). Po ustaleniu kolejności, każdy z graczy stara się podnieść pojedyńczą bierkę ze stosu, tak by nie poruszyć jakiejkolwiek innej. Jeśli jakaś bierka zostanie poruszona, gracz traci kolejkę i do gry przystępuje kolejny zawodnik. Wygrywa ten, który po zebraniu ostatniej ma zebrane bierki o najwyższej sumie punktów.

Ta ciekawa gra towarzyska spodoba się także młodzieży i dorosłym. Może więc grać w nie cała rodzina. Nasz sklep oferuje japońskie bierki XXL produkowane przez znaną firmę Small Foot w szczególnie atrakcyjnej cenie.

Wymiary: około 75 x 1,5 cm

Materiał: drewno

Waga: 1,19 kg

Wiek: od 4 roku życia

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...