Wczytuję dane...
Model: 2044
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4020972020444
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Small Foot

Szachy Drewniane to gra umysłowa, która jest zaliczana do najstarszych gier strategicznych. Partia rozgrywana jest przez dwóch graczy na planszy zwanej potocznie szachownicą, która składa się z 64 kwadratowych pól o równej wielkości, na przemian jasnych i ciemnych. Szachownicę umieszcza się pomiędzy dwoma graczami w taki sposób, aby narożne pole po prawej ręce każdego z zawodników było jasne. Gracze dysponują zestawem pionków w odmiennych kolorach, umownie nazywanymi – białymi i czarnymi.

Jeden zestaw składa się z szesnastu pionków, takich jak:

- Król

- Hetman (nazywany również Królową)

- dwa Gońce ( tzw. Laufry )

- dwa Skoczki ( zwane popularnie Końmi )

- dwie Wieże

- osiem Pionków

Grę zawsze rozpoczynają białe figury, co daje im pewną przewagę w początkowej fazie partii. Gracze na zmianę wykonują ruchy swoimi pionkami zgodnie z zasadami ruchu dla danego pionka. Jeśli wejdzie ona na pole zajmowane przez przeciwnika, zbija jego bierkę. Najważniejszą figurą w szachach jest król. Celem gry jest zamatowanie króla przeciwnika. Wygrywa ten gracz, który dokona tego pierwszy.

Pionki są bardzo ładnie wykończone w klasycznym stylu. Oczywiście z drewna! Dodatkowo ich spód jest wykończony miękkim materiałem. Nie będą rysowały planszy i lepiej będą się trzymać podłoża.

Szachy dla dzieci to nie lada gratka dla rodziców, ponieważ w skuteczny sposób rozwijają zdolności interpersonalne jak i logiczne myślenie Waszych małych pociech. Gra strategiczna dla dzieci wzmacnia poczucie odpowiedzialności – muszą przestrzegać określonych zasad. Wydawać by się mogło, że są zbyt trudne dla sześciolatka. Nic bardziej mylnego. To bardzo dobry wiek, żeby zacząć grę w szachy. Niby drobiazg, zwykła gra, ale taka umiejętność planowania i przewidywania ruchów własnych oraz współgracza bardzo dobrze wpływa na zachowanie pociech w innych sytuacjach.

Ta zabawka dla dziecka jest doskonałym sposobem na wspólną rozrywkę w gronie najbliższych jak i poszerzanie więzi ze swoimi rodzicami.

Nasz sklep oferuje wyłącznie sprawdzone produkty. Kup zabawkę swojemu dziecku już teraz. Wysoka jakość i niska cena na wyciągnięcie Twojej ręki!

Wymiary: około 26 x 13 cm

Materiał: drewno

Waga: 0,4 kg

Wiek: od 6 roku życia

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...