Wczytuję dane...
Model: 8748
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: SMALL FOOT

Chińczyk Piłka Nożna - gra planszowa marki SMALL FOOT to ciekawa wersja popularnej zabawy planszowej, znanej już na całym świecie. Dostępna w naszym sklepiel gra planszowa chińczyk, jak i inne gry tego typu to doskonała rozrywka dla dzieci, wspomagająca rozwój intelektualny. Gra chińczyk piłka nożna jest okazją do dzielenia wspólnych chwil w rodzinnym gronie, jednocześnie ucząc swoje pociechy zasad uczciwej rywalizacji. 

 


Zestaw Gra Planszowa Chińczyk Piłka Nożna zawiera: 
- planszę do gry (boisko)
- 24 pionki (z wizerunkami piłkarzy)
- kostkę


 

Gra w chińczyka piłka nożna- zasady
W grę Chińczyk piłka nożna udział wziąć może maksymalnie 6-ciu graczy, którzy wystawiają po 4 pionki (piłkarzy), ustawiając je w pozycji początkowej (w bazie). Celem gry jest przejście wszystkich pól dookoła planszy (boiska) swoimi czterema piłkarzami jak najszybciej, w taki sposób, by trafić do pozycji końcowej (strzelić gola do bramki). Wygrywa ten gracz, który strzeli gole do bramki wszystkimi piłkarzami jako pierwszy. 


 

Początkowo gracze wybierają swoją drużynę (kolor pionków) oraz ustalają kolejność, w której będą rzucać kostką. Grę zaczyna ten, kto pierwszy wyrzuci szóstkę, a następnie ponawia rzut i przesuwa pionek o tyle pól, ile wypadło na kostce. Jeśli któryś z graczy nie wyszedł jeszcze z bazy, ma 3 próby na wyrzucenie szóstki. Jeśli jednak w bazie znajdują się mniej niż 4 pionki, to rzuca kostką tylko raz. 


 

Każdy z graczy kolejno przesuwa się o ilość wyrzuconych oczek, przy czym każda wyrzucona szóstka uprawnia gracza do wyjścia drugim pionkiem z bazy lub rezygnacji z tego w zamian za drugi rzut. Wtedy przesuwa się danym pionkiem dwukrotnie (początkowa szóstka+ilość oczek w drugim rzucie), np jeśli gracz wyrzucił najpierw szóstkę, a potem dwójkę to przesuwa się łącznie o 8 pól. Szóstka uprawnia do ponownego rzutu maksymalnie 3 razy z rzędu.
 


 

Wskazówka: jeśli gracz wyrzucił szóstkę dwukrotnie, a potem wyrzucił trójkę to może on przesunąć pionek o 6 pól, wystawić kolejnego pionka z bazy i nim przesunąć się o 3 pola. W sytuacji gdy pionek jednego z graczy stanie na polu, na którym stoi pionek przeciwnika, to nowo przybyły pionek zbija pionek rywala, który w rezultacie wraca na pole startowe (do bazy). Kiedy jednak na tym polu znajduje się własny pionek gracza, taki ruch jest zabroniony i gracz rzuca ponownie, ponieważ na jednym polu stać może tylko jeden pionek. 


 

Jeśli gracz wprowadził pionek do bramki, a pozostałe jego pionki przebywają w bazie, wykonuje polecenia jak na początku gry. Tak samo dzieje się, gdy wszystkie pionki gracza zostały zbite i znajdują się w bazie. 


 

Jeśli chcesz pokazać dziecku ciekawą grę planszową, kup zestaw Chińczyk Piłka Nożna, której cena jest teraz niezwykle atrakcyjna!

 

Wymiary: około 37 x 32 x 0,5 cm
Materiał: papier/karton
Waga: 0,46 kg
Wiek: od 4 roku życia
Polecamy