Wczytuję dane...
Model: 12036
Realizacja zamówienia: 7 dni
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Small Foot

Czasem, aby zachęcić dzieci do gier i zabaw na świeżym powietrzu trzeba zaproponować im coś innego niż konwencjonalne rozwiązania. Dzieje się tak, ponieważ dzieci szybko się nudzą i równie prędko zmieniają się ich zainteresowania. Jak więc sprawić by dziecko chciało bawić się z nami na świeżym powietrzu, co ma wspaniały wpływ na jego kondycję i rozwój?

Z pomocą przyszła firma SMALL FOOT prezentująca grę Kubb. Ta wywodząca się ze Szwecji zabawa, znana również jako „gra wikingów” to wspaniała propozycja dla całej rodziny. Tym bardziej że można w nią grać w pojedynkę lub zespołowo. W pudełku znajdują się: jedna figura „króla”, 10 figur „obrońców”, 6 kołków do rzutu i 4 szpikulce do oznaczenia terenu gry. To wszystko, co potrzebne, aby rozpocząć mecz w tę niezwykle intensywną grę! Na czym jednak ona polega?

Przy pomocy szpikulców zaznacza się „boisko” do gry. Zazwyczaj ma ono wymiary 5m x 8m, jednak zależy to od potrzeb uczestników. Na środku wyznaczonej przestrzeni stawia się króla – najwyższą figurę w grze. Następnie, na przeciwnych krawędziach „boiska” stawia się niskie figury „obrońców”. W tym momencie pole jest gotowe do rozpoczęcia zabawy. Aby zacząć grę w Kubb, jeden z graczy ustawia się po stronie swoich obrońców, bierze 6 kołków i rzucając nimi, próbuje strącić obrońców przeciwnika. Jeśli mu się to uda, trafiona figura przechodzi na jego stronę i staje przed pierwszą linią obrońców. Tura kończy się, gdy wykorzystane zostaną wszystkie kołki. Przeciwnik ma dokładnie takie samo zadanie jak my – musi strącić wszystkich obrońców w naszym posiadaniu (z uwzględnieniem kolejności linii, czyli pierwsze powinny być trafiane figury znajdujące się bliżej „króla”). Grę wygrywa osoba lub drużyna, która jako pierwsza powali „króla”, uprzednio zbijając wszystkich obrońców przeciwnika.

Na pierwszy rzut oka gra może wydawać się nieco skomplikowana, jednak nic bardziej mylnego! Po kilku pierwszych rundach z pewnością wszyscy zrozumieją zasady w pełni. Gra Kubb od SMALL FOOT to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują urozmaicenia ogrodowych zabaw!

Opinie o tym produkcie pochodzące od dotychczasowych użytkowników są niesamowicie pozytywne. Zachwalają oni prostotę i wytrzymałość, a także jego atrakcyjną cenę. Serdecznie zapraszamy do zakupu w naszym sklepie internetowym.

Wymiary: 15 × 7 × 7 cm

Materiał: drewno

Waga w pudełku: 3,91 kg

Wiek: od 3 lat

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...