Wczytuję dane...
Model: 8698
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Small Foot

Gry plenerowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którzy chcą zachęcić swoje pociechy do rozwojowej aktywności na świeżym powietrzu. Niektóre z nich, tak jak prezentowane tutaj Mollky rozwijają nie tylko zdolności motoryczne takie, jak zręczność czy celność, ale mają także wpływ na pamięć i umiejętności z zakresu prostych obliczeń.

Znajdująca się tutaj gra w Mollky to pochodząca z Finlandii niezwykle wciągająca zabawa, która idealnie nadaje się do ogrodu, parku czy na plażę. Cały produkt został wykonany z bardzo wytrzymałego drewna i został pozbawiony ostrych elementów, więc nawet mniejsze dzieci mogą korzystać z niego bez obaw. W zestawie znajduje się 12 ponumerowanych „kręgli” oraz nieco większy od nich kołek zwany zbijakiem.

Na czym polega sama gra? Otóż zasady Mollky są bardzo proste i przypominają nieco inną grę od naszych północnych sąsiadów zwaną Kubb. Na początku w wyznaczonym miejscu ustawia się razem wszystkich 12 kręgli. Następnie gracz rozpoczynający partię oddala się od nich na 3-4 metry i rzuca zbijakiem w kierunku kręgli (najlepiej miejsce, z którego gracze będą oddawać rzuty zaznaczyć np. tasiemką). Trzeba pamiętać, że rzut wykonujemy tylko i wyłącznie od dołu. Zadaniem uczestników jest strącić jak największą ilość kręgli lub trafić ten oznaczony jak najwyższym numerem. Dlaczego? Otóż w Mollky punkty przydzielane są na 2 sposoby: poprzez liczbę strąconych kręgli (1 kręgiel = 1 punkt, gdy trafimy więcej niż jeden) lub poprzez numer na kręglu (jeśli strącimy tylko 1, to otrzymujemy liczbę punktów odpowiadającą numerowi na kręglu). Jeżeli więc strącimy np. 4 kręgle za jednym uderzeniem, otrzymujemy 4 punkty, natomiast jeśli trafimy jeden kręgiel z numerem 7, to otrzymujemy punktów siedem. Liczone są tylko kręgle, które w całości się przewróciły. Po podliczeniu punktacji gracz oddający rzut, ustawia kręgle pionowo w tych miejscach, w których znalazły się po uderzeniu. Zwycięża gracz, który jako pierwszy zdobędzie dokładnie 50 punktów. W przypadku, jeśli liczba uzyskanych punktów przekroczy 50, obniża się ją do 25, tak długo aż rozgrywka nie zostanie zakończona.

Rodzice, którzy zakupili już Mollky od SMALL FOOT w naszym sklepie, w swoich opiniach zaznaczają, że to wspaniała i zajmująca gra, zdecydowanie warta swojej ceny, która jest niezwykle atrakcyjna. Serdecznie zapraszamy.

Wymiary 4,5 × 4,5 × 12 cm

Materiał: drewno

Waga w pudełku: 1,53 kg

Wiek: od 3 lat

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...