Wczytuję dane...
Model: 3457
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Small Foot

Gra w statki marki SMALL FOOT to propozycja dla tych, którzy dbając o środowisko, lubią mieć możliwość gry wielokrotnego użytku. Teraz kartka i długopis to przeżytek, zwłaszcza, że ten solidny zestaw do gry w statki można zabrać ze sobą w podróż czy na spotkanie rodzinne!

Gra w statki to lubiana od lat zabawa strategiczna, która doskonali umiejętności długofalowego planowania i logicznego myślenia. Gra w statki marki SMALL FOOT jest świetną zabawą dla każdego.

W zestawie do gry znajduje się: 
- podstawa do gry z parawanem
- statki o różnej wielkości
- bomby

Zasady gry:
W zabawie tej udział biorą dwie osoby, z których każda ma do dyspozycji własny 'akwen wodny' z otworami do wczepiania statków i bomb. Otwory są odpowiednio oznaczone współrzędnymi, znajdującymi się na brzegach planszy, cyframi od 1 do 10 i literami od A do J. Gracze dzielą się po równo statkami wg ich wielkości i ustawiają je w wybranym przez siebie miejscu na planszy, w taki sposób, by nie stykały się ze sobą bokami czy rogami. Aby zapobiec podglądaniu akwenu przez przeciwnika, gra jest zaopatrzona w drewniany parawan, na którym również znajdują się otwory. Tam gracze mogą umieścić pionki (bomby), którymi oznaczać będą każdy ruch przeciwnika.

Gracz rozpoczynający grę wymawia współrzędne celu, czyli otwór, w którym przeciwnik ma wczepić swoją bombę. Jeśli w tym miejscu nie ma żadnego statku, przeciwnik wczepiając bombę mówi 'pudło' i teraz przypada jego kolej na zadanie ciosu. Jeśli jednak gracz trafił w statek, przeciwnik wczepia bombę w otwór na statku (w zależności jak duży jest statek, posiada on odpowiednią ilość otworów) i mówi 'trafiony', po czym gracz kontynuuje celowanie, do momentu spudłowania. W przypadku gdy gracz trafi we wszystkie otwory na danym statku, posiadacz statku mówi 'trafiony -zatopiony' i zdejmuje statek z planszy. Gra toczy się dalej do momentu, w którym jeden z graczy zbije wszystkie statki przeciwnika i w ten sposób wygrywa starcie.

Jeśli chcesz zadbać o rozwój umiejętności strategicznych swojego dziecka, kup mu grę w statki marki SMALL FOOT. Cena jest teraz bardzo atrakcyjna!

Wymiary: około 36 x 17 x 18 cm

Waga: 0,82 kg

Wiek: od 5 roku życia

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...