Wczytuję dane...
Model: 12029
Realizacja zamówienia: 7 dni
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Small Foot

Wszyscy rodzice doskonale zdają sobie sprawę, jak ważna jest zabawa dzieci na świeżym powietrzu. Ma ona nie tylko pozytywny wpływ na zdrowie pociechy, ale także na jej rozwój fizyczny i psychiczny. Istnieje olbrzymia ilość zabaw i gier przeznaczonych dla maluchów i całej rodziny, które świetnie zajmą czas i pozwolą na zacieśnienie więzi między rodzicem a dzieckiem. Do tego typu aktywności należy znana wszystkim gra w bule.

Prezentowany tutaj produkt to drewniana odmiana popularnej zabawy, jaką jest gra w bule, znana inaczej jako petanka lub petanque. Zestaw składa się z 9 elementów – 8 drewnianych kul, tzw. buli oznaczonych wzorkami w różnych kolorach oraz z dużo mniejszej kuleczki w kolorze żółtym, zwanej świnką. W grze może uczestniczyć od 2 do 4 osób, gdzie mogą one występować indywidualnie lub dobrać się w drużyny.

Jak grać w bule? Zasady zabawy są niezwykle proste. W pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiednie miejsce do rozpoczęcia rozgrywki. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku płaska, piaszczysta powierzchnia, chociaż krótko skoszony trawnik również się nada. Następnie, aby rozpocząć grę, któryś z uczestników musi wyrzucić świnkę na ok. 6 metrów od miejsca, w którym stoi. Najlepiej to miejsce zaznaczyć, ponieważ to właśnie z tej pozycji gracze będą po kolei rzucali bule tak, aby znalazły się one możliwie najbliżej „świnki”. Ważne jest, aby podczas wykonywania rzutu zachować odpowiednią postawę, tj. lekko ugięte kolana i nie odrywać stóp od ziemi – tylko wtedy może on zostać zaliczony jako poprawny. Kto wygrywa podczas gry w bule? Zwycięzcą zazwyczaj zostaje uczestnik, którego kule znajdą się najbliżej świnki. W takim wypadku otrzymuje on punkty i uzyskuje prawo do rozpoczęcia kolejnej rozgrywki. Całą zabawę wygrywa osoba, która na zakończenie uzbiera największą sumę punktów.

Opinie rodziców, którzy zakupili już grę w bule od SMALL FOOT w naszym sklepie, są bardzo pozytywne – zaznaczają oni w nich, że to świetna zabawa dla wszystkich, a cena produktu jest bardzo atrakcyjna.

Serdecznie zapraszamy do zakupów.

Wymiary: Ø 6 cm

Materiał: drewno

Waga w opakowaniu: 0,69 kg

Wiek: od 3 lat

Polecamy