Wczytuję dane...
Model: 11406
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Small Foot

Znana od wieków gra bingo to świetna zabawa na długie popołudnia dla całej rodziny!

 

Stworzona prawdopodobnie we Włoszech, w okolicach XVI w. gra znana jako bingo, to popularna zabawa z gatunku gier liczbowych. Wymagane w niej spostrzegawczość i refleks oraz mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka, a wykorzystane do rozgrywki litery i liczby z pewnością pomogą w nauce alfabetu. Dodatkowo losowość rozgrywki sprawia, że nigdy nie wiadomo kto będzie zwycięzcą, więc liczy się także szczęście!

 

Jakie są zasady bingo?

Sama rozgrywka jest dosyć prosta. Gracze otrzymują karty wypełnione liczbami, które następnie zakreślają zgodnie z liczbami wyciąganymi przez tzw. callera z maszyny losującej. Rozgrywka odbywa się turowo, w każdej turze losowana jest tylko jedna kulka z liczbą. Prowadzący ogłasza wszystkim wylosowaną liczbę, po czym odkłada ją na bok, a gracze sprawdzają, czy mają ją na swojej karcie. Kiedy wszyscy gracze zasygnalizują gotowość do dalszej gry, rozpoczyna się kolejna tura. Pierwsza osoba, której wylosowane będą wszystkie liczby na planszy (typ gry BINGO 90) lub wszystkie liczby w linii (typ gry BINGO 75) jest zwycięzcą, i musi wykrzyknąć bingo, aby poinformować pozostałych graczy o wygranej.

 

Cała gra może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut i potrafi wywołać niemałe emocje, dlatego jest ona świetnym sposobem na spędzanie wspólnego czasu z rodziną!

 

Gra bingo dla dzieci opiera się dokładnie na tych samych zasadach co normalne bingo, także można grać całą rodziną bez obaw o nieporozumienia.

 

Pełen zestaw Small Foot Bingo z Maszyną losującą zawiera:

- 1 bęben Bingo o wymiarach 20 x 24 x 15 cm,

- 1 bilet dla prowadzącego grę o wymiarach 22,7 x 19,4 cm,

- 17 kart dla graczy bingo, wypełnionych losowymi numerami o wymiarach 11 x 10 cm,

- 150 frytek Ø 1,4 cm, wysokość 0,3 cm, służących do „zakreślania” wylosowanego przez prowadzącego numeru,

- 75 ponumerowanych, luźnych kulek Ø 1,5 cm służących do umieszczenia w maszynie losującej i przeprowadzenia losowania.

 

Zabawka ta jest przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia, ze względu na zawartość małych elementów oraz poziom trudności rozgrywki.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...