Wczytuję dane...
Model: 2064
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4020972020642
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Small Foot

Gra sensoryczna memo dotykowe, skutecznie wspomaga proces integracji sensorycznej. Zmysł dotyku w tym procesie odgrywa rolę podstawową, a zaburzenia w odczuwaniu mogą skutkować problemami w codziennym życiu. Memo dotykowe to świetna zabawka terapeutyczna. Proces integracji sensorycznej odbywa się przez całe życie, jednak pierwsze lata rozwoju są w tym względzie najważniejsze. Ta gra sensoryczna jest odpowiednia dla dzieci od 3 roku życia.

Rozwój sensoryczny w pierwszych miesiącach życia powinien odbywać się stopniowo. W wieku 3 lat warto już zapewnić dziecku różne zabawki sensoryczne. Jedną z nich jest to świetne memo dotykowe! Plansza do gry przypomina farbki. Każdy otwór wypełniany jest materiałem o innym kolorze i teksturze. Drugą część zestawu stanowią drewniane korki również wypełnione tymi materiałami. Zadaniem dziecka jest dopasowanie do siebie tych samych tekstur. Zabawa może zostać urozmaicona o zakrycie oczu. Gra sensoryczna memo dotykowe dla malucha jest doskonałą zabawą. Gra jest angażująca, można urozmaicić ją o zgadywankę wraz z innymi dziećmi. Dla rodzica lub terapeuty jest to z kolei materiał pomocniczy, wspierający rozwój. Dlaczego zmysł dotyku odgrywa tak ważną rolę w procesie integracji sensorycznej? Dziecko, które wykazuje nadwrażliwość lub niewystarczającą wrażliwość na dotyk, często ma problemy w codziennym życiu i nauce. Nadwrażliwość rozprasza uwagę dziecka, ponieważ każdy szczegół staje się przeszkodą. Z kolei niewystarczająca wrażliwość powoduje między innymi ciągłe zainteresowanie przedmiotami i poszukiwanie wrażeń.

Warto więc zadbać o odpowiedni rozwój malucha już w pierwszych latach życia. Ta gra sensoryczna memo dotykowe doskonale nadaje się do tej roli. Wymiary tej drewnianej planszy to 26 x 10 x 3,5 cm, a waga wynosi 0,36 kg.

To produkt renomowanej firmy Small Foot, znanej z ekologicznych zabawek rozwojowych. Nasz sklep oferuje szeroki wachlarz zabawek rozwojowych i gier sensorycznych. Dodatkowym atutem tych jakościowych, trwałych i bezpiecznych produktów jest ich atrakcyjna cena. Kup to memo dotykowe i obserwuj jak Twoje dziecko dobrze się bawi i prawidłowo rozwija.

Wymiary: 26 x 10 x 3,5 cm

Materiał: drewno

Waga: 0,36 kg

Wiek: od 3 roku życia

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...