Wczytuję dane...
Model: 10620
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4020972106209
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Small Foot

Matrioszki to znane na całym świecie zabawki pochodzenia rosyjskiego. Charakterystyczne jest to, że matrioszki to zabawki zagnieżdżone, wkładane jedna w drugą. Typowa matrioszka to drewniana lalka - najczęściej przedstawiająca rosyjską starą babuszkę albo krasawicę, piękną młodą kobietę. W tradycji mieści się jednak także wytwarzanie tego rodzaju lalek w tysiącach bajecznych form i kolorów (niedźwiadki, ptaki, postacie z bajek, a nawet sławne postacie historyczne).

Oferowana przez nasz sklep matryoshka zabawka, wytwarzana przez znaną firmę SMALL FOOT, przybiera postać sowy. Lalka składa się z czterech urokliwych sówek - niebieskiej, szarej, żółtej i seledynowej. Cechuje się prostym, miłym dla oka wzornictwem i starannie dobraną kolorystyką (przemiennie występują kolory żywe i kolory wyciszone). Każda matryoshka zabawka ma nieco inny wyraz twarzy - niebieska sówka czuwa, żółta mruży oczko, szara śpi a najmniejsza, jeszcze zielona, dziwi się światu.

Sowa to starożytny symbol mądrości. Z tego powodu laleczki możemy ustawić na biurku dziecka jako element zachęcający do nauki. Sówki mogą więc stać się rodzajem przynoszącego powodzenie w nauce talizmanu. Matryoshka dla dzieci doskonale nadaje się na drobny prezent dla pierwszoklasisty lub dla dziecka po raz pierwszy idącego do przedszkola. Rozkładając i składając laleczkę dziecko rozładuje związany ze znalezieniem się w nowej sytuacji stres. Jest to zresztą typowe przeznaczenie tradycyjnych matrioszek. Składanie i rozkładanie tych laleczek to prosta czynność ułatwiająca wyciszenie umysłu, kontemplację, zrelaksowanie ciała i ducha a wreszcie - koncentrację na nauce.

Oferowana przez nas sklep matryoshka dla dzieci wykonana jest z drewna, w sposób tradycyjny i zgodny z wymogami ekologii. Zabawkę wyróżnia też atrakcyjna cena, dzięki czemu okazać może się ona atrakcyjnym drobnym upominkiem. Kup tę śliczną sówkę, a zyskasz uroczy podarek dla swojego dziecka, dla siebie lub dla przyjaciół i znajomych - matryoshka dla dzieci w kształcie sowy posłużyć może także jako talizman maturzysty lub przygotowującego się do egzaminu dorosłego.

Wymiary: około 10 x 5 x 5 cm

Materiał: drewno

Waga: 0,19 kg

Wiek: od 3 roku życia

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...