Wczytuję dane...

Gry pamięciowe

Kreatywne gry stworzone z myślą o dzieciach nie tylko sprawiają ogromną frajdę maluchom, ale także dbają o ich prawidłowy rozwój w różnych obszarach funkcjonowania. Dużą popularność zyskały projekty, które mają na celu wspieranie integracji sensorycznej, czyli właściwego przetwarzania wszystkich wrażeń zmysłowych.

Czytaj więcej...

Na spójną oraz zintegrowaną całość składają się bodźce: wzrokowe, słuchowe, ruchowe, dotykowe, węchowe i smakowe. Jeżeli integracja zmysłów przebiega w poprawny sposób - wszystkie czynności dziecka są odpowiednio skoordynowane, maluch włącza się także w interakcje społeczne. Ukształtowanie doświadczeń zmysłowych to przygotowanie dziecka do adekwatnych postaw i reakcji w różnych sytuacjach dnia codziennego.


Zalety gier sensorycznych:

-korzystny wpływ na rozwój mowy,
-rozwijanie słuchu i dotyku,
-rozwijanie kreatywności i spostrzegawczości,
-praca nad właściwym poziomem koncentracji uwagi,
-kształtowanie pamięci i wyobraźni,
-nawiązywanie prawidłowych relacji społecznych,
-kształtowanie koordynacji ruchowej.


Prawidłowy odbiór całej gamy zmysłów umożliwia wszechstronny rozwój dziecka na różnych etapach edukacji. Proponowane przez nasz sklep gry pamięciowe są niezwykle kolorowe i pomysłowe w wykonaniu, co od razu zachęca dzieci do wspólnej zabawy i poszukiwania rozwiązań. W kreatywnych zabawkach wykorzystane zostały fantazyjne koraliki i słoiczki, krążki z kolorowymi nadrukami oraz bajeczne karty. Pomysłowo wykonane akcesoria przyciągają uwagę dzieci i skłaniają do podejmowania kolejnych prób w odgadywaniu i rozwiązywaniu łamigłówek. Bardzo szybko można się przekonać o korzyściach płynących z wykorzystania gier przygotowanych przez firmę Small Foot oraz Viga.

Oferowane przez sklep zabawki rozwojowe wyróżnia wysoka jakość - trwałość, zastosowanie bezpiecznych materiałów, wysoka estetyka oraz przystępna cena. Kup dla swojego dziecka jedną z proponowanych przez nas gier rozwojowych, a natychmiast przekonasz się ile radości i satysfakcji może przynieść wspólna zabawa, a także rozwijanie różnych umiejętności.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów