Wczytuję dane...

Gry zręcznościowe

Zręczność manualna, określana niekiedy także mianem małej motoryki, to niezwykle cenna umiejętność, która polega na wykorzystywaniu mięśni kontrolujących palce, kciuki oraz dłonie. Chcąc wspomóc jej rozwój, warto sięgnąć po gry zręcznościowe, które doskonale sprawdzą się już przypadku kilkumiesięcznych maluchów. Tego typu zabawki rozwojowe doskonale aktywizują odpowiednie obszary mózgu, sprawiając, że dziecko nie tylko uczy się zręczności, ale także skupienia, analizowania sytuacji oraz prawidłowej oceny odległości między przedmiotami. Nasz sklep oferuje wyłącznie wysokiej jakości gry zręcznościowe, które wyróżnia perfekcyjne wykończenie oraz przystępna cena.

Czytaj więcej...

Gry zręcznościowe – dlaczego są takie ważne?

Znajdujące się w naszej ofercie gry zręcznościowe zapewnią maluchom dużo zabawy i mnóstwo radości, jednocześnie wpierając rozwój ich koordynacji, precyzji oraz zdolności manualnych. Mała motoryka jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka, ponieważ warunkuje wiele innych umiejętności takich jak, chociażby rysowanie, pisanie oraz artykulacja. Zręczność manualna niestety nie jest zdolnością wrodzoną, dlatego trzeba ją wykształcić poprzez działania sterowane oraz swobodne zabawy. Prawidłowy rozwój tego typu umiejętności ma także kluczowe znaczenie w budowaniu pozytywnego obrazu dziecka, w którym „potrafię”, czy „umiem” świadczą o jego indywidualnych możliwościach.


Jakie gry zręcznościowe możemy zaoferować?

W tej kategorii można znaleźć szeroki wybór gier zręcznościowych, które mogą stanowić idealną propozycję zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci. Nasz asortyment obejmuje, chociażby grę w kotka i myszkę marki Small Foot, która stanowi ciekawą wersję gry w rzutki dla najmłodszych, zabawki w formie piłki nożnej przez słomkę, a także drewniane kręgle Viga, które pozwolą zapoznać się maluchowi z kolorami, cyframi oraz wizerunkami zwierząt.

Nie czekaj – już teraz sprawdź naszą ofertę i kup swojemu dziecku zabawki, dzięki którym wesprzesz rozwój jego umiejętności manualnych oraz planowania przestrzennego.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów