Wczytuję dane...
Model: 11164
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4020972108425
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Small Foot

Gra sudoku dla dzieci - co to jest?

Gra sudoku dla dzieci, którą znamy bardziej w wersji papierowej. Tym razem jako poręczna, drewniana plansza/tabliczka z cyframi na kolorowych klockach, która została stworzona przez markę Small Foot – znanego, niemieckiego producenta, który od prawie 30 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją zabawek dla dzieci.

O co chodzi w sudoku? Metody i sposoby rozwiązania

O co tu chodzi? Celem łamigłówki jest wypełnienie diagramu, składającego się z 81 pól (9x9) w taki sposób, by w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3x3 (tzw. podkwadratów) znalazły się wszystkie cyfry od 1 do 9, przy czym żadna z cyfr w danym ustawieniu nie może się powtórzyć. Cyfry należy ustawiać tylko w tych miejscach, co do których jesteśmy pewni, że dana cyfra powinna się tam znaleźć. Pola niepewne (posiadające w danej chwili dwie lub więcej możliwości rozwiązania) możemy zanotować sobie na kartce albo położyć w tym miejscu prawdopodobne cyfry. Istnieje kilka metod rozwiązywania sudoku. Gracze zazwyczaj łączą je ze sobą na różne sposoby – to sprawa indywidualna, wszystko zależy od preferencji oraz specyfiki konkretnej łamigłówki. Nie musisz się przejmować - z każdym kolejnym zadaniem będziesz odkrywać tajniki rządzące łamigłówką.

Gra sudoku wymaga wiele wysiłku umysłowego oraz skupienia. Teraz może ją poznać również Twoje dziecko rozwijając swoją koncentrację i logiczne myślenie. Sudoku dla dzieci zasadniczo nie wymaga wiedzy z zakresu matematyki, a mimo to jest grą na wskroś matematyczną. Wynika to z faktu, iż do rozwiązania jej potrzebna jest przede wszystkim logika.

Nasz sklep oferuje ją w wykonaniu z wysokiej jakości litego drewna bukowego, które wygląda bardzo estetycznie i jest solidne. Gra sudoku dla dzieci jest ciekawą propozycją na niebanalny prezent przy atrakcyjnej cenie. Jako rodzic dziecka, który jest miłośnikiem łamigłówek, matematyki i liczenia nie zwlekaj dłużej i kup ją już dziś!

Wymiary: 17 x 17 x 2 cm

Materiał: drewno

Waga: 0,3 kg

Wiek: od 6 roku życia

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...