Wczytuję dane...

Układanki

Zazwyczaj chcemy zapewnić naszym dzieciom wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i zabawy. Warto pamiętać o tym, że zabawki mogą mieć wartość edukacyjną, dlatego należy wybierać wśród modeli, które wykonane są w trosce o rozwój malucha. Ważna jest dla nas cena zabawek, ale warto zwracać uwagę również na solidność ich wykonania.

Czytaj więcej...

Zalety układanek dla dzieci

Wielu rodziców przekonało się, że rodzaj zabawek należy dopasować do etapu, na którym znajduje się dziecko. Dobrze jest stymulować i pobudzać je do działania, ale zazwyczaj dzieci chętnie sięgają po to, co sprawia im frajdę. Już dwulatki potrafią dość długo koncentrować się na niektórych zadaniach. Dobrze jest to wykorzystać i podsuwać im zabawki edukacyjne, dzięki którym będą zapoznawały się ze światem kolorów, flory i fauny. Bardzo przydatne są w tym układanki i puzzle. Składanie poszczególnych elementów w jedną całość pozwala rozwijać inteligencję przestrzenno - wizualną i poszerzać wyobraźnię. To prawdziwie ponadczasowa forma zabawy, z której mają frajdę dzieci o różnych upodobaniach. Nasz sklep to szeroki asortyment, w którym każdy rodzic znajdzie to, co spełni jego oczekiwania.


Radość i rozwój podczas zabawy

Puzzle mogą być niezwykle wciągające, ale warto na początku pomóc dziecku, zwłaszcza jeśli widzimy, że nie radzi sobie z zadaniem dopasowywania poszczególnych elementów. Nie chcemy przecież, żeby się zniechęciło, ale raczej, żeby potrafiło pokonywać trudności. Dzięki układankom, dziecko ma możliwość ćwiczyć koncentrację, która przyda mu się w szkole podczas nauki. To również świetny trening dla logicznego myślenia. Warto wybierać układanki z ciekawymi motywami, które zainteresują dziecko i zachęcą je do zabawy. Zaletą puzzli jest fakt, że dziecko czuje satysfakcję ze swojej zabawy, ponieważ widzi jej namacalny i widoczny efekt. To rozwija w nim samodzielność, poczucie pewności siebie oraz radość, że mogło wykonać coś dobrze. To bardzo istotna lekcja w kształtowaniu pozytywnych wartości. Dla wielu dzieci układanie jest pozytywną formą wyciszania negatywnych emocji. Jest tak również w przypadku dorosłych, dlatego warto od czasu do czasu dołączyć do dziecka w zabawie i wspólnie spędzić czas na absorbującej układance. Kup dla swojego dziecka zabawki kreatywne, aby przekonać się o ich wartości.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów