Wczytuję dane...
Zabawki dla dzieci 3-4 lat

Zabawki to nieodłączny element dzieciństwa. Towarzyszą dzieciom na każdym etapie rozwoju. Przedmioty te powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również posiadać funkcje dydaktyczne. Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki dla dzieci w wieku 3-4 lat będą najbardziej odpowiednie, nie ryzykuj. Najlepiej, jeśli przed zakupem odwiedzisz stronę sklepu Maludas.pl i sprawdzisz opinie o produktach. Warto też upewnić się, czy dana zabawka posiada odpowiednie atesty potwierdzające bezpieczeństwo dziecka, które będzie się nią bawiło. Korzystając z okazji, od razu można porównać ceny podobnych zabawek, aby wybrać najlepszą opcję.

Dziecko w wieku 3-4 lat powinno mieć możliwość doskonalenia umiejętności, które dotychczas nabyło. Rodzice obserwują wzmożoną aktywność u takich dzieci. Dlatego właśnie dobrze sprawdzą się wszelkie zabawki związane z rozwojem ruchowym i precyzją. Warto pamiętać, że właściwa organizacja ruchu usprawnia konkretne funkcje mózgu. Równie przydatne będą zabawki dla dzieci 3+ poprawiające pamięć. Powinno się je od najmłodszych lat uczyć powtarzania pewnych sekwencji, dzięki czemu dziecku w przyszłości będzie łatwiej nauczyć się pisać. Kolejne istotne zabawki dla 3 latka to te ćwiczące poczucie rytmu. Inteligencja muzyczna rozwija się wtedy bardzo dynamicznie. Ponadto można wprowadzać takiemu dziecku zabawy związane z liczeniem. A teraz najważniejsze – zabawki dla 3-4 latka powinny dawać mu możliwość samodzielnej zabawy.

Zabawki dobrane do wieku i potrzeb dziecka

Zabawki kreatywne Zabawki rozwojowe Zabawki zręcznościowe Zabawki ogrodowe Puzzle
>> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat
>> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat
>> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat
>> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat
>> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat
>> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat

Zabawki dla dziewczynek

Dziewczynki w tym okresie mają chęć pobudzenia jak największej ilości zmysłów, dlatego dobrym wyborem będzie zakup dla nich lalki. Włosy lalki oraz jej kolorowe ubranie zapewni dziecku kontakt z różnymi kolorami i teksturami. Dodatkową zabawą będzie nadanie imienia lalce, a także opiekowanie się nią. Z tego względu dobrze widziane będą dodatkowe elementy, które często są dołączone do lalek. Są to np. plastikowa butelka do karmienia, sztuczny smoczek czy wózek. Zabawki dla 3-4 letniej dziewczynki nie muszą być bardzo wyszukane.

Warto pamiętać, że pociechy zazwyczaj lubią wszystkie zwierzęta. Dlatego, chociażby przyjemny w dotyku, pluszowy konik sprawi im dużo radości. Piesek, którego można ubierać, też będzie dobrym pomysłem, choć taka zabawka będzie już wymagała nieco pomocy rodzica. Umiejętność wyboru zabawki dla dzieci w wieku 3-4 lat to nie lada wyczyn. Przydatne może okazać się uświadomienie sobie, że w takim wieku dziewczynki chętnie się same ubierają. Warto to wykorzystać i zakupić strój do przebrania. Ozdobny fartuszek sprawi, że dziewczynka będzie mogła wczuć się w rolę prawdziwego kuchcika.

Zabawki dla chłopców

Jest wiele zabaw, które zaciekawią małych chłopców. Zabawkami dla 3-letnich dzieci, które powinny znaleźć się w pokoju do zabawy to przede wszystkim klocki. W trosce o bezpieczeństwo pociechy najlepiej wybrać te, które nie mają żadnych małych elementów. Pamiętajmy, że mniej więcej od trzeciego roku życia dziecko zaczyna planować swoje działania. Dzięki temu budowanie coraz bardziej skomplikowanych konstrukcji sprawi mu wielką satysfakcję i pobudzi wyobraźnię. Kolejne zabawki dla dzieci od 3 lat to różnego rodzaju pojazdy. Mogą służyć małym fanom motoryzacji w dwóch celach. Sportowe autko może być pierwszym pojazdem do jeżdżenia oraz pojazdem służącym do przechowywania drobnych skarbów, dzięki otwieranemu schowkowi. Ciekawym elementem, który z pewnością urozmaici zabawę, jest klakson. Pośród zabawek 3+ można spotkać popularne drewniane kolejki. To doskonały pomysł na prezent. Najbardziej atrakcyjne dla chłopca będą kolejki ze specjalnym torem oraz wagonikami, do których można powrzucać mniejsze elementy.

Dla dziewczynek i chłopców

Oglądanie i opowiadanie historyjek obrazkowych to coś, co dzieci uwielbiają. Idealną zabawką dla dzieci od 3 lat są kolorowe książeczki z wystającymi elementami oraz efektami dźwiękowymi. Innym gadżetem, a jednocześnie praktycznym przedmiotem poprawiającym koordynację ruchową będzie zestaw kolorowych długopisów. Jeśli górna część tych pisaków zakończona będzie głową jakiejś postaci z bajki, uśmiech na twarzy dziecka gwarantowany. Zabawki dla dzieci w wieku 3 i więcej lat powinny pobudzać u nich zmysł przestrzenny. W tym celu dobrze jest zakupić drewniane puzzle, którymi można wypełniać drewniane tabliczki.

Te oraz wiele innych zabawek dostępnych jest na stronie Maludas.pl.

Zabawki dla kilkulatków