Wczytuję dane...
Zabawki dla dzieci 6-12 miesięcy

Druga połowa pierwszego roku życia maluchów to czas, w którym u dzieci zaczyna rozwijać się zainteresowanie manipulacją przedmiotami. Wówczas zaczynają one również poznawać wzajemne relacje między przyczyną a skutkiem. Okres ten wpływa także na kształtowanie się słuchu muzycznego dzieci. Aby umożliwić pociechom prawidłowy i zrównoważony rozwój, warto zapewnić im zabawki edukacyjne odpowiednie dla dzieci w ich przedziale wiekowym, dzięki którym będą mogły bawić się, kształtując jednocześnie umiejętności niezbędne w dalszych etapach dorastania. Nasz sklep posiada ciekawą ofertę zabawek dla maluchów w tym wieku - sprawdź sam i spraw prezent swojemu dziecku, rozbudzając w nim ciekawość i myślenie już od najmłodszych lat, oczywiście podczas zabawy!

Zabawki dobrane do wieku i potrzeb dziecka

Zabawki edukacyjne Ciągnij/Pchaj Karuzele Grzechotki Maty
>> 0-3 miesięcy >> 0-3 miesięcy >> 0-3 miesięcy >> 0-3 miesięcy >> 0-3 miesięcy
>> 3-6 miesięcy >> 3-6 miesięcy >> 3-6 miesięcy >> 3-6 miesięcy >> 3-6 miesięcy
>> 6-12 miesięcy >> 6-12 miesięcy >> 6-12 miesięcy >> 6-12 miesięcy >> 6-12 miesięcy
>> 12-18 miesięcy >> 12-18 miesięcy >> 12-18 miesięcy >> 12-18 miesięcy >> 12-18 miesięcy
>> 18-24 miesięcy >> 18-24 miesięcy >> 18-24 miesięcy >> 18-24 miesięcy >> 18-24 miesięcy

Edukacyjne zabawki dla dzieci 6-12 miesięcy

Zabawki edukacyjne dla niemowląt w wieku 6-12 miesięcy rozwijają u pociech różne umiejętności. W tej fazie rozwoju dziecka doskonale sprawdzają się zabawki, które stymulują konkretny zmysł lub pomagają ćwiczyć jedną umiejętność. Działa tu więc zasada - im mniej tym lepiej, a dotyczy ona oczywiście bodźców; wszystko po to, aby maluch mógł skoncentrować się na jednej rzeczy. Z tego właśnie powodu, wyróżniamy kilka kategorii przedmiotów dla niemowląt w tym wieku, które to dzielimy ze względu na to, jakie zmysły pobudzają. Należą do nich między innymi:

  • Zabawki motoryczne - wszelkie stoliki, pętle oraz inne gadżety, których zadaniem jest wyćwiczenie u dziecka chwytu i motoryki oraz zauważania związków przyczynowo skutkowych. Wieże z elementami do przebijania, czy różnego rodzaju labirynty z przesuwną częścią to zabawki, które zaciekawią Twoją pociechę na długi czas.
  • Zabawki dźwiękowe - mowa tutaj o interaktywnych gadżetach, zwykle pluszakach, które wydając z siebie najróżniejsze dźwięki, zaprezentują Twojemu maluchowi słyszalną część świata. Dzięki takim zabawkom dziecko zdobywa fundamenty do kształcenia u siebie słuchu muzycznego, a także rozwija zdolności werbalne, gdy maluch stara się naśladować wydawane przez gadżet dźwięki.
  • Sortery - być może pierwszy tak dogłębny kontakt Twojego dziecka z kształtami i kolorami. Ćwiczy zdolności manipulacyjne oraz wykonywanie powtarzalnych czynności, czyli coś, co maluchy wprost uwielbiają.
  • Zabawki wielofunkcyjne - mimo nazwy, zasada "im mniej bodźców, tym lepiej" wciąż sprawdza się w ich przypadku. Takie gadżety bowiem, są połączeniem kilku różnych typów zabawek edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy. Są one niezwykle ekonomiczne - finansowo i przestrzennie. Kupując jedną wielofunkcyjną zabawkę, zaoszczędzisz miejsce oraz pieniądze, jakie poświęciłbyś na kilka przedmiotów, tym samym nie musząc rezygnować z podarowania dziecku możliwości do rozwoju którejś z umiejętności. 

Oczywiście typów zabawek edukacyjnych dla maluchów jest dużo więcej, przedstawiliśmy Ci natomiast kilka z nich, aby pokazać, jak dynamiczny jest rozwój dziecka w wieku 6-12 miesięcy, który następuje właśnie podczas zabawy.

Cena i opinie

Wybierając zabawki dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy, które do zaoferowania ma nasz sklep, decydujesz się na jedną z najlepszych cen w stosunku do wysokiej jakości. Potwierdzają to nienaganne opinie naszych klientów - rodziców, którzy postanowili zadbać o rozwój i zabawę swojego malucha. Kupując przedmioty z naszego sklepu, masz gwarancję tego, że wykonane są one z bezpiecznych materiałów, które dzięki swojej jakości pozostaną trwałe. Dodatkowo zabawki wykonane są estetycznie, aby oprócz radości Twojej pociechy, mogły również ucieszyć Twoje oczy. Przedział cenowy tej kategorii w naszym sklepie jest zróżnicowany, ze względu na szeroki wybór zabawek dla maluchów. Zapewnia on więc, że każdy będzie mógł pozwolić sobie na zakup edukacyjnych gadżetów dla niemowląt. Nie mniej jednak niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz - zawsze jego cena adekwatna jest do rodzaju zabawki, a nawet najbardziej przyjazne budżetowo przedmioty gwarantują wysoką jakość materiałów i wykonania, zapewniając Twojemu dziecku bezpieczną zabawę.

Zabawki dla kilkulatków