Wczytuję dane...
Zabawki dla dzieci 5-6 lat

Każdy z nas chciałby przychylić nieba swoim pociechom. Sprawić by ich dzieciństwo było niezapomnianą serią zabaw, uśmiechów i niespodzianek. W ofercie naszego sklepu można znaleźć całą paletę zabawek odpowiednio dobranych do wieku. Opinie specjalistów na temat zabawek są jasne: powinny nie tylko bawić, ale i uczyć. Pozwalać rozwijać się wyobraźni, w nienachalny sposób rozwijać pasje i umiejętności dziecka. Zabawki dla dzieci w wieku 5-6 lat, to taki przedział, w którym warto pomyśleć o edukacji. W końcu to za rok, czy dwa dziecko trafi do szkoły, gdzie nie tylko będzie bawić się z innymi dziećmi, ale również zacznie od niego być wymagane siedzenie w ławce oraz nauka liczenia, czytania, pracy w grupie czy zapamiętywania. Dlatego tak ważną kwestią jest odpowiednie dopasowanie zabawek do wieku, w jakim znajduje się nasza pociecha.

Zabawki dobrane do wieku i potrzeb dziecka

Zabawki kreatywne Zabawki rozwojowe Zabawki zręcznościowe Zabawki ogrodowe Puzzle
>> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat >> 0-2 lat
>> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat >> 2-4 lat
>> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat >> 5-6 lat
>> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat >> 7-8 lat
>> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat >> 9-10 lat
>> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat >> 11-12 lat

Czym kierować się w dobrze zabawek?

Warto przy zakupie zabawek dla dzieci w wieku 5-6 lat zwrócić uwagę na dwie kwestie. Pierwsza grupa produktów to te, które mają rozwijać obecne zainteresowania dziecka. Jeżeli dziecko lubi bawić się autkami, klockami czy lalkami, należy kupić zabawkę z tej kategorii, aby dziecko mogło rozwijać się w swojej pasji.

A co kiedy mamy do czynienia z dziewczynką, która uwielbia się przebierać? Może warto dla ukochanej typowej zabawki dla dziewczynek w przedziale wiekowym 5-6 lat - lalki, stworzyć warsztat krawiecki, a dla chłopczyka, który przejawia ogromną chęć używania ulubionego resoraka, pokazać możliwości budowania z klocków torów wyścigowych? Takie i inne zabawy rozwijają nie tylko manualnie, ale i intelektualnie. Dziecko musi nie tylko wyobrazić sobie, co chce stworzyć, ale musi również przemyśleć jak to zrobić (najczęściej za pomocą prób i błędów) oraz wykonać działanie, aby wszystko działało. Zabawki dla dzieci w wieku 5-6 lat to już naprawdę bardzo interesujące konstrukcje. Niejeden dorosły z chęcią bawi się z dzieckiem z nieukrywaną przyjemnością. I nie są to opinie wybranych osób, ale wielu zadowolonych z naszego asortymentu klientów.

Kolejna grupa produktów to zabawki, których rolą jest uzupełnić braki w umiejętnościach dziecka, aby to, idąc do szkoły, nie musiało gonić innych dzieci. Wiadomym jest, że każdy kochający rodzic chce dziecku powiedzieć wszystko i nauczyć tyle, co sam wie, albo jeszcze więcej! Czasami jednak nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Dlatego warto zaufać specjalnie dostosowanym i wybranym przez psychologów i nauczycieli zabawkom dla pięciolatków. Chodzi o to, żeby w naturalny i płynny sposób zwiększać poziom ćwiczeń, które sprawiają dziecku trudności, albo po prostu, na których dziecko się nie skupia. Bardzo często problem w nieradzeniu sobie z jakąś czynnością (np. w dopasowaniu kształtu klocka do odpowiedniej wycinanki) jest kwestią małej atrakcyjności zabawki, która jest niedostosowana do wieku dziecka.

Zabawki dla dzieci w wieku 5-6 lat powinny cechować się również bezpieczeństwem! Nie chodzi tutaj jedynie o kształt zabawki, ale również o materiały, z których taka zabawka została wykonana. Nigdy nie wiadomo jaka idea doświadczenia zabłyśnie w umysłach naszych młodych odkrywców!

Warto pamiętać!

Szukając prezentu dla dziecka, warto korzystać z kategorii i wyszukiwania w naszym sklepie. Cały sztab specjalistów i zapalonych do zabawy z dziećmi animatorów przygotował propozycje nie tylko spełniające wymogi niezbędne dla rodzica jak bezpieczeństwo i edukacja, ale również pomyślał o uśmiechu i nowoczesności zabawek. Od dziś rodzice nie muszą spędzać długich godzin na przeszukiwaniu ofert i artykułów, gdyż wszystkie mogą nabyć w naszym sklepie!

Zabawki dla dzieci w wieku 6 lat mogą mieć już bardziej skomplikowane układy i mechanizmy. Zaufajcie naszej poradzie, a obiecujemy, że dana kategoria wiekowa jak np. zabawki 6+ i propozycje w niej wyświetlone będą spełniały oczekiwania każdego małego człowieka i jego opiekunów. Dajemy nie tylko gwarancję uśmiechu, ale również bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.

Zabawki dla kilkulatków